Concept-tarieven honoraria medisch specialisten bekend

 
16-08-2011

De concepttarieven voor medisch specialisten in 2012 zijn gepubliceerd. Het gaat om de honorariumcomponenten voor de medisch specialisten die horen bij de nieuwe DBC-zorgproducten. DBC Onderhoud heeft de nieuwe concepttarieven aan de Nederlandse Zorgautoriteit uitgeleverd. De NZa beoordeelt die de komende weken en zal deze op 1 september definitief vaststellen.

Volgend jaar gaat het verbeterde DBC-systeem (DOT, DBC's op weg naar transparantie) in. De DBC-zorgproducten bestaan uit een kostendeel van het ziekenhuis en een honorariumcomponent voor medisch specialisten. De NZa heeft de productstructuur en de tarieven van het kostendeel van de nieuwe DBC-zorgproducten eerder dit jaar al definitief vastgesteld. De honorariumcomponent volgt 1 september.

Over de honorariumcomponenten heeft de NZa de afgelopen maanden nauw overleg gevoerd met DBC Onderhoud en de brancheorganisaties van de medisch specialisten, ziekenhuizen en de zorgverzekeraars.

> DBC Onderhoud: Uitlevering 16 augustus 2011